Bizimlə əlaqə

Rusiya

Regionda ən yaxşı sinif kampaniyaları və rabitə sənayesini dəyişən vizyonerlər

Paylaş:

Nəşr

on

Razılaşdığınız şəkildə məzmun təmin etmək və sizin haqqınızda anlayışımızı yaxşılaşdırmaq üçün qeydiyyatınızı istifadə edirik. İstənilən vaxt abunəlikdən çıxa bilərsiniz.

Eventiada IPRA GWA 2021 qalibləri açıqlandı

Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası (IPRA) tərəfindən 1990-cı ildən keçirilən qlobal müsabiqə IPRA Qızıl Dünya Mükafatının regional tərəfdaşı olan Eventiada IPRA GWA Şərqi Avropa, Rusiya, MDB və Mərkəzi Asiyada ən böyük rabitə mükafatının qaliblərinin siyahısı. , 11 üçün nəşr olunurth vaxt. 2020-ci ildə Eventiada IPRA GWA BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərini dəstəkləmək üçün IPRA Qızıl Dünya Mükafatlarına qoşuldu.

Bu il mükafat 15 ölkədən ən böyük transmilli və milli korporasiyaları, qlobal və yerli QHT-ləri, hökumətləri, şəbəkə və müstəqil agentlikləri və yaradıcı gəncləri bir araya gətirdi: Ermənistan, Belarus, Bolqarıstan, Xorvatiya, Estoniya, Macarıstan, Qazaxıstan, Latviya, Litva , Polşa, Rusiya, Rumıniya, Serbiya, Tacikistan və Türkiyə. Qaliblər 35 ölkədən 17 milli assosiasiyadan ibarət beynəlxalq münsiflər heyəti tərəfindən seçilib.

Aleksey Safronov, Eventiada IPRA GWA prezidenti, Elefante Porter Novelli (Orta Communications Group) prezidenti: “Bu gün biz regionda ən yaxşı sinif kampaniyalarını və sənayeni dəyişən vizyonerləri qeyd edirik. Effektiv kommunikasiyanın açarı bizneslər, hökumətlər və cəmiyyət arasında dialoq qurmaq üçün ən yaxşı platformaların axtarışıdır. Davamlı inkişaf, ESG və sosial dəyərlər bu ilki qalib kampaniyaların nümayiş etdirdiyi kimi 2021-ci ildə bu platformalar olub. Gələcəyə baxsaq, biz hamımızın daxil olduğumuz yeni dünyada xidmət edəcək yeni tendensiyalar, bu dialoqu inkişaf etdirmək üçün yeni platformalar, yeni əlaqələr görürük. Eventiada IPRA GWA-da biz regionda ən yaxşı ideyaları və ən yaxşı təcrübələri mükafatlandırmaq və qeyd etmək istəyirik”.

Elena Fadeeva, Eventiada IPRA GWA-nın sədri, FleishmanHillard Vanguard prezidenti: “Bu il 15 saat qurşağını əhatə edən rekord sayda iştirakçı ölkə var – ümumilikdə 12-i və girişlərin ümumi sayı 20%-dən çox artıb. Mükafat təkcə regionları deyil, həm də nəsilləri birləşdirir, tanınmış liderlər və mütəxəssislərin əməyindən əlavə, gənclərin, tələbələrin və hətta yeniyetmələrin inanılmaz yaradıcı və mükəmməl kampaniyalarını qeyd edir. Ölkələr və müxtəlif yaş qrupları arasında tendensiyaların və düşüncələrin necə inkişaf etdiyini görmək həqiqətən həyəcanvericidir. Bütün qalibləri və finalçıları təbrik edirəm, innovasiya, yaradıcılıq və nəticələrə səbəb olan vizyonu görmək çox xoşdur”.

reklam

Eventiada IPRA GWA 2011-ci ildən Orta Communications Group və Beynəlxalq İctimaiyyətlə Əlaqələr Assosiasiyası (IPRA) tərəfindən təşkil olunur. APRA (Azərbaycan), APRA (Ermənistan), AKKK (Belarus), Bakı PR Məktəbi, BAPRA (Bolqarıstan), HUOJ (Xorvatiya), EPRA (Estoniya), IPR (Belarus), NASO (Qazaxıstan), MTL tərəfindən dəstəklənir. (Finlandiya), MPRSZ (Macarıstan), LASAP (Latviya), PRSS (Sloveniya), PSPR (Polşa), ARRP (Rumıniya), DSOJ (Serbiya), IDA (Türkiyə), TUHHID (Türkiyə). Rusiyada Eventiada IPRA GWA Menecerlər Assosiasiyası (AM), Lomonosov adına Moskva Dövlət Universiteti, RAEC, AKAR, AKMR, AKOS, RASO, RAPR, PRCA Russia, ARDA, RBEN, ABKR, RAMU tərəfindən dəstəklənir.

Eventiada IPRA GWA 2021 qalibləri:

DAVAMLI İNKİŞAF MƏQSƏDLƏRİ QRAN-PRI

reklam
  • 2020-i keçin, gələcəyə addımlayın – Estoniyada işləyin, Enterprise Estonia/META Advisory (Estoniya)

IPRA XÜSUSİ MÜKAFATI

  • Musiqiyə baxa bilərsən? FLCO-nun rebrendinqi – Franz Liszt Kamera Orkestri/FleishmanHillard Café (Macarıstan)

QRAN PRİ:

  • “Yeni Bilik” Federal Təhsil Marafonu – Rusiyanın “Znanie” Cəmiyyəti/ Mixaylov və Tərəfdaşlar/Biznes Dialoqu (Rusiya)

ŞƏXSİ KATEQORİYALAR

PR Vizyoner

  • Filip Şepard, Beynəlxalq PR Assosiasiyasının baş katibi, IPRA (Böyük Britaniya)

Sənayeyə verdiyi töhfəyə görə

  • Aleksandr Dybal, İdarə Heyətinin üzvü, baş direktorun müavini: “Qazprom Neft”in kommunikasiyalar (Rusiya)

İlin Baş Kommunikasiya Direktoru

  • Andrey Kirpiçnikov, “İnterros”un mətbuat xidmətinin rəhbəri (Rusiya)

BMT-nin DAVAMLI İNKİŞAF MƏQSƏDLƏRİNİ DƏSTƏKLƏYƏN GÖRƏCƏK KAMPANİYALAR KATEQORİYA MÜKAFATLARI

Sağlam Həyatı Dəstəkləyən və Bütün Yaşlarda Hamı üçün Rifahı Təşviq Edən Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Telekom — Yaşlı qohumlar üçün #DigitalHealth! – Uniomedia Communications (Macarıstan)

Finalistlər:

  • 14 yaxşı deyil – Estoniya Cinsi Sağlamlıq Assosiasiyası (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estoniya)
  • BASF Start-up Science – BASF/Mətbuat Ofisi (Serbiya)

İnklüziv və bərabər keyfiyyətli təhsili dəstəkləyən və hamı üçün ömürboyu təhsil imkanlarını təşviq edən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • “Yeni Bilik” Federal Təhsil Marafonu – Rusiyanın “Znanie” Cəmiyyəti/ Mixaylov və Tərəfdaşlar/Biznes Dialoqu (Rusiya)

Finalistlər:

  • YouTube Rusiyada Google ilə Həyat Məktəbi – Google Rusiya/Ketchum (Rusiya)
  • Cayspace Təşviq Kampaniyası – UNESCO/Action Global Communications Kazakhstan (Qazaxıstan)
  • Onlayn Daxili Turizm Akademiyası – “Qazaxıstan Turizmi” Milli Şirkəti” / Red Point Qazaxıstan (Qazaxıstan)

Bütün Qadınlar və Qızlar üçün Gender Bərabərliyini və Gücləndirilməsini Dəstəkləyən Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Bir peşə var - qadınlar sürücü hazırlayır! - Moskva metrosu (Rusiya)

Finalçı:

  • Beynəlxalq STEM+E Forumu və Qızlar üçün STEM+E Mükafatı – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Rusiya)

Şəhərlərin əhatəli, təhlükəsiz, davamlı və davamlı olmasını dəstəkləyən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • #RebornCities – Iulius Company/Rogalski Damaschin Public Relations (Rumıniya)

Finalçı:

  • Trash Art 2020 Festivalı – Riviera Mall/RIM Rabitə Agentliyi (Rusiya)

Okeanların, Dənizlərin və Dəniz Ehtiyatlarının Qorunması və Davamlı İstifadəsini Dəstəkləyən Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • “Şəhərlərimiz təmiz olanda gözəldir” – Unilever-CIF/Sobraz (Türkiyə)

Finalistlər:

  • “Narval” Elmi Tədqiqat Təşəbbüsü – Qazprom Neft/PromoAge (Rusiya)
  • Rosneft şirkətinin ekoloji təşəbbüslərinin populyarlaşdırılması - Rosneft/“Qlavnıy Sovetnik” Rabitə Agentliyi (Rusiya)

Hamı üçün inklüziv və davamlı iqtisadi artımın, məşğulluğun və layiqli əməyin təşviqinə dəstək verən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • Rəqəmsal Nornikel – Nornikel (Rusiya)

Finalistlər:

  • Sənaye blokları: keçmiş sənaye zonalarından “cəlb nöqtələri” necə yaradılmalı – Moskva şəhərinin İqtisadi Siyasət və Mülkiyyət və Torpaq Münasibətləri Kompleksi (Rusiya)
  • A1 – А1/ARS Communications-da inklüziv barista (Belarus)

İqlim Dəyişikliyi və Onun Təsirləri ilə Mübarizə üçün Təcili Fəaliyyəti Dəstəkləyən Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Təhlükəsiz! Arı həlli! – Takarékbank/Pressinform (Macarıstan)

Finalçı:

  • “25 hektar”. “Planetin ağciyərlərinin” reabilitasiyası təşəbbüsü – “Ətrafınızdakı dünya” Sibir Sağlamlıq Xeyriyyə Fondu (Rusiya)

Dayanıqlı İnfrastrukturun Yaradılması, Davamlı Sənayeləşmənin Təşviqi və İnnovasiyaların Təşviqi üzrə Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Sevgi sizə lazım olan neftdir - Lukoil (Rusiya)

Finalistlər:

  • İnsanların həyatını xilas edən sarı stiker – PKP Polskie Linie Kolejowe/Təqdimat Partnyoru (Polşa)
  • 5G Trendsetter: istehlakçılar üçün sadə sözlərlə izah edilən kompleks – Realme (Rusiya)

Meşələrin Davamlı İdarə edilməsinə Dəstəklənən Ən Yaxşı Kampaniya, Səhralaşma ilə Mübarizə, Torpaqların deqradasiyasının dayandırılması və Geri qaytarılması, Bioloji müxtəlifliyin itirilməsinin dayandırılması

Qalib:

  • Özündən başla – “Komsomolskaya Pravda” nəşriyyatı (Rusiya)

Finalistlər:

  • Memory Garden – “Qələbə Könüllüləri”/”United Partners” Kommunikasiya Bürosu (Rusiya)
  • Segezha Group-meşələrin bərpası və biomüxtəlifliyə dəstək strategiyası – Segezha Group (Rusiya)

Davamlı İstehlak və İstehsal Nümunələrini Dəstəkləyən Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Ümumi yaxşılıq üçün yeniliklər – Interros (Rusiya)

Finalistlər:

  • Heineken - Daha yaxşı gələcəyə ümid - Uniomedia Communications (Macarıstan)
  • PrzyGotujmy lepszy świat (İki məna: Gəlin Bişirək/Daha Yaxşı Dünya Yaradaq) – Knorr/Made in PR (Polşa)
  • Əlvida, plastik torba! Plastik torbaların rədd edilməsi üçün ekoloji çağırış (Poka, Paket) – Tinkoff (Rusiya)
  • Moskvada su istehlakının azaldılması kampaniyası – Moskva İnformasiya Texnologiyaları Departamenti (Rusiya)

Davamlı İnkişaf üçün Qlobal Tərəfdaşlığın Canlandırılmasını Dəstəkləyən Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Pandemiyalarda iHerb paylanması – iHerb (Rusiya)

Finalçı:

  • Ümumi yaxşılıq üçün yeniliklər – Interros (Rusiya)

ESG KATEQORİYALARI

Ən Yaxşı Ekologiya Kampaniyası və ESG (Ətraf Mühit)

Qalib:

  • Tide Laundry – P&G (Rusiya)

Finalistlər:

  • Milli ECO yarışı – PI Depozit Sistemi Administratoru (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litva)
  • A1 yaşıl rəngdədir: ecostream – A1/ ARS Communications (Belarus)

Cəmiyyət Nişanı və ESG (Sosial)

Qaliblər:

  • Money Bistro – Raiffeisen Bank/Rogalski Damaschin İctimaiyyətlə Əlaqələr Agentliyi (Rumıniya)
  • #PutThatMaskOn Flashmob – Moskva şəhərinin Sahibkarlıq və İnnovativ İnkişaf Departamenti /Adworm Rabitə Agentliyi (Rusiya)

Finalistlər:

  • Paytaxtın sağlamlıq günləri – Moskva Səhiyyə Departamenti (Rusiya)
  • "Yola diqqət" sosial kampaniyası - Rusiya Daxili İşlər Nazirliyinin Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi Baş İdarəsi / Rusiya Yol Təhlükəsizliyi (Rusiya)

Ən yaxşı Dəyişikliklərin İdarə Edilməsi Kampaniyası və ESG (İdarəetmə)

Qalib:

  • Nəqliyyat Departamentinin Telegram kanalı – Moskva şəhərinin Nəqliyyat və Yol İnfrastrukturunun İnkişafı Departamenti (Rusiya)

Finalistlər:

  • Ekoloji təhsil: rəqəmsal yol – Rusiyada Coca-Cola (Rusiya)
  • Gündüz Xəstəxanası 2.0 – Moskva Səhiyyə Departamentinin Səhiyyə və Tibbi İdarəetmə Elmi-Tədqiqat İnstitutu (Rusiya)

REGIONAL KATEQORİYALAR

Mərkəzi Avropada Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Həyatı xilas edən ilk spirt – Medisept/Təşviq Partnyoru (Polşa)

Finalçı:

  • Old Dogs, New Tricks — qabaqcıl rəqəmsal PR təşəbbüsü – Jófogás/Lounge Group (Macarıstan)

Şərqi Avropada Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • A100 – А1/ ARS Communications/Eventum Globo (Belarus) ilə 1 saat

Finalistlər:

  • Təhlükəsiz! Arı həlli! – Takarékbank/Pressinform (Macarıstan)
  • “Xeyirxah Kitabxana” Xeyriyyə Təşəbbüsü – OZ.by (Belarus)
  • “9th of March” onlayn jurnalı – “The 9th Martın internet jurnalı (Rusiya)

Şimali Avropada Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • Bütün rəqəmlər gözəldir – PI Depozit Sistemi Administratoru (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litva)

Finalistlər:

  • 14 yaxşı deyil – Estoniya Cinsi Sağlamlıq Assosiasiyası (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estoniya)
  • Milli ECO yarışı – PI Depozit Sistemi Administratoru (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litva)

Cənubi Avropada Ən Yaxşı Kampaniya

Qalib:

  • BASF Start-up Science – BASF/Mətbuat Ofisi (Serbiya)

Finalçı:

  • Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Türkiyə)

Mərkəzi Asiyada ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • «Megafon Peak» – TT Mobile (Tacikistan)

Finalçı:

  • Caspace təşviqi kampaniyası – UNESCO/Action Global Communications Kazakhstan (Qazaxıstan)

Qərbi Asiyada ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • Lukoil planeti gəzir - Lukoil (Rusiya)

Finalçı:

  • SƏS VER! – Erməni PR Assosiasiyası (Ermənistan)

TƏCRÜBƏ SAHƏLƏRİ

Ən yaxşı Reputasiya İdarəetmə

Qalib:

  • Bir Bang ilə Kütləvi FMCG Brendini işə salırıq! – Dzintars/Qolin Riqa (Latviya)

Finalistlər:

  • Orqaçimin 120 illiyi — Rəngləri qeyd edirik! – Orqachim ASC/Hub Ahead (Bolqarıstan)
  • Tinkoff – Aktiv müştərilərin sayına görə ölkədə üçüncü bank – Tinkoff (Rusiya)
  • Əllər yuxarı və ya biz Kursk atom elektrik stansiyasına inamı necə artırdıq – Rosenergoatom (Rusiya)
  • Nəqliyyat Departamentinin Telegram kanalı – Moskva şəhərinin Nəqliyyat və Yol İnfrastrukturunun İnkişafı Departamenti (Rusiya)

Ən yaxşı institusional imic

Qaliblər:

  • Musiqiyə baxa bilərsən? FLCO-nun rebrendinqi – Franz Liszt Kamera Orkestri/FleishmanHillard Café (Macarıstan)
  • “Forma geyin/forma al!” – Latviya Milli Silahlı Qüvvələri/Qolin Riqa (Latviya)

Finalistlər:

  • ESG – Metalloinvest (Rusiya) üzrə konfrans formatında Metalloinvest-in “Müasir Metallurgiyanın Təkamülü” vahid 2020-ci il hesabatının təqdimatı
  • Turşu pomidor, biznes ideyaları deyil! – Latviyanın İnvestisiya və İnkişaf Agentliyi/Golin Riqa (Latviya)
  • “YouSearched” – VSK Sığortanın təcrübəsiz və ya mütəxəssis olmadan həyat problemlərinin həlli üzrə onlayn jurnalı – VSK Sığorta (Rusiya)

Ən Yaxşı Məsələlərin İdarə Edilməsi

Qalib:

  • #DONTBELIEVE – Avon (Rusiya)

Finalçı:

  • MoneyMasters — Könüllü Fondların gələcəyi – Macarıstan Könüllü Fondlar Assosiasiyası/FleishmanHillard Café (Macarıstan)

Ən yaxşı Böhran İdarəetmə

Qalib:

  • "Qəza oyunu". Böhran vəziyyətlərində təcrübə üçün interaktiv simulyator - Rosenergoatom (Rusiya)

Finalçı:

  • Həyatı xilas edən ilk spirt – Medisept/Təşviq Partnyoru (Polşa)

Ən yaxşı İcraedici Əlaqələr

Qalib:

  • "Birlikdə Yeni İlə Hazırlaşırıq" yemək şousunun mövsümü – Perekrestok (X5 Group) (Rusiya)

Finalçı:

  • Cisco Partner Day Konfransı – Cisco/Stem Agency (Rusiya)

Ən yaxşı İcma Əlaqələri

Qalib:

  • Peyvəndi dəstəkləyən kampaniyalar: “Xəstələnmək olmaz, peyvənd olun!” – Home Credit and Finance Bank (Rusiya)

Finalistlər:

  • İşığa Kulas (Cule in lumina) – Rumıniyadakı CEZ Group/Rogalski Damaschin Public Relations (Rumıniya)
  • Şöbə rəhbərlərinin vətəndaşların videoqəbulu – Moskvada Əmlakın İstifadəsinə Nəzarət üzrə Dövlət Müfəttişliyi İdarəsi (Rusiya)

Ən Yaxşı Sosial Kampaniya

Qaliblər:

  • Whiskas və Pedigree müsabiqəsi İt və ya pişik? – Mars/Repute (Latviya)
  • Ekspertlər Mərkəzi Qazaxıstan – Ekspertlər Mərkəzi Qazaxıstan/Red Point Qazaxıstan (Qazaxıstan)

Finalistlər:

  • Real Kids «ADAPTED» Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün adaptiv təlimlər – Əlilliyi olan Uşaqların Adaptasiya və Fiziki İnkişaf Mərkəzi (Rusiya)
  • “Sadəcə uşaqlar” sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlara və onların ailələrinə dəstək olan məlumat kampaniyası – BMT-nin Belarusdakı Uşaq Fondu/GBS Communications Company (Belarus)
  • "Yeni Dostun Mübarək!" – СТС Love (Rusiya)
  • Mos.ru xeyriyyə xidməti – Moskva İnformasiya Texnologiyaları Departamenti (Rusiya)

Ən yaxşı ictimai kampaniya

Qalib:

  • Sağlamlıq pavilyonları - Moskva Sosial İnkişaf Kompleksi (Rusiya)

Finalistlər:

  • İnsanların həyatını xilas edən sarı stiker – PKP Polskie Linie Kolejowe/Təqdimat Partnyoru (Polşa)
  • “Cəsarət qutuları” Xeyriyyə Təşəbbüsü – OZ.by (Belarus) (Belarus)
  • Sevimli Litvanın ətrafında səyahət – Litvada Avropa Parlamenti Əlaqə Bürosu/UAB Fabula ir partneriai (Litva)
  • Beynəlxalq STEM+E Forumu və Qızlar üçün STEM+E Mükafatı – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Rusiya)

Ən yaxşı NCO Kampaniyası və Sosial Yaxşılıq

Qalib:

  • Nadir-X – Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Türkiyə)

Finalistlər:

  • “9th of March” onlayn jurnalı – “The 9th Martın internet jurnalı (Rusiya)
  • “Samostroy.net” çat-botu – Moskvada Əmlakdan İstifadəyə Nəzarət üzrə Dövlət Müfəttişliyi İdarəsi (Rusiya)

Ən Yaxşı Könüllü Kampaniyası

Qalib:

  • “Xərçəng cəsurlardan qorxur: Sağlam olduğunuzdan əmin olun! (“Sağlamlıq” Milli Layihəsi ilə birgə) – LG Electronics/AGT Communications (Rusiya)

Finalçı:

  • “Servier” əczaçılıq şirkətinin “Sənin şansın” patronaj layihəsi (“Mécénat Servier” beynəlxalq fondunun dəstəyi ilə “Arifmetic of Good” xeyriyyə fondu ilə əməkdaşlıq – Servier (Rusiya)

Ən yaxşı İşçi Kommunikasiyaları

Qalib:

  • Takhzyro dərmanı üçün daxili məhsul satış kampaniyası – Takeda Pharmaceuticals Croatia/Pragma komunikacije (Xorvatiya)

Finalistlər:

  • Kosmik bacarıqlar marafonu – Sberbank/PR-Consulta (Rusiya)
  • Səfirlərin köməyi ilə Bank VTB-də regionlarla kommunikasiya sistemini necə qurduq – VTB Bank/Comunica (Rusiya)
  • Orgachim 120 il – Rəngləri qeyd edir! - Orgachim ASC/Hub Ahead (Bolqarıstan)

Çətin vaxtlarda ən yaxşı HR kampaniyası

Qalib:

  • Skip 2020, Step into the Future – Estoniyada iş, Enterprise Estonia/META Advisory (Estoniya)

Finalistlər:

  • Sağaldan səslər – Kalcex/Golin Riga (Latviya)
  • Peyvəndi dəstəkləyən kampaniyalar: “Xəstələnmək olmaz, peyvənd olun!” – Home Credit and Finance Bank (Rusiya)

Ən Yaxşı İnteqrasiya edilmiş Kampaniya

Qalib:

  • TikTokda Samsung Kampaniyası #RakhimFilmOnGalaxy – Samsung Rusiya (Rusiya)

Finalistlər:

  • 15 il Skolkovo İdarəetmə Məktəbində. Bu günün və gələcəyin tendensiyaları haqqında bir gün – SKOLKOVO Moskva İdarəetmə Məktəbi (Rusiya)
  • Dünya Proqramlaşdırma Çempionatının Finalı üçün kommunikasiya dəstəyi ICPC – “Rəqəmsal Transformasiya” beynəlxalq təşəbbüslərin inkişafı üçün muxtar qeyri-kommersiya təşkilatı/Interium Digital Agency (Rusiya)

Kişilər üçün ən yaxşı marketinq

Qalib:

  • WoT Old Spice Turniri – P&G (Rusiya)

Finalçı:

  • World of Tanks Blitz üzrə Belarus Çempionatı - A1/ARS Communications/Eventum Globo (Belarus)

Qadınlar üçün ən yaxşı marketinq

Qalib:

  • Barbie qadın kosmonavtı təbrik edir - Mattel (Rusiya)

Finalistlər:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rusiya)
  • Pampers ilə ana olmaq – P&G (Rusiya)

Gənclər üçün ən yaxşı marketinq

Qalib:

  • Head&Shoulders “Anti-zorba kampaniyası: biz bunun öhdəsindən gələ bilərik” – P&G (Rusiya)

Finalistlər:

  • Rexona fantastik yeniyetmə IGTV seriyası – Unilever/Initiative (Rusiya)
  • Levi's® Musiqi Layihəsi – Levi's/RSVP Agentliyi (Rusiya)

Ən Yaxşı Mədəniyyət Kampaniyası

Qalib:

  • Sənətə aşiq – Qazprom Pererabotka (Rusiya)

Finalistlər:

  • DiDi Cityguide ilə qeyri-turistik şəhərləri kəşf edin – DiDi/Grayling (Rusiya)
  • Avropa Film Festivalı Onlayn – Avropa İttifaqının Rusiyadakı Nümayəndəliyi/4D Rabitə Agentliyi (Rusiya)

Ən Yaxşı Qeyri-Maliyyə/Dayanıqlılıq Hesabatı

Qalib:

  • ESG – Metalloinvest (Rusiya) üzrə konfrans formatında Metalloinvest-in “Müasir Metallurgiyanın Təkamülü” vahid 2020-ci il hesabatının təqdimatı

Ən yaxşı korporativ media

Qalib:

  • Mixaylov və Partnyorlar ESG-dəyjesti – Mixaylov və Tərəfdaşlar (Rusiya)

Finalçı:

  • Özləri üçün SƏTƏM. SƏTƏM Universitetinin daxili kommunikasiyalar üçün media şəbəkəsinin inkişafı – HSE Universitetinin (Rusiya)

Ən yaxşı korporativ film/video

Qalib:

  • "Əbədiyyətin üfüqlərinin partlaması" - 90-da sənədli filmth Magnitogorsk Dəmir-Polad Zavodunun istehsalının ildönümü – Magnitogorsk Dəmir-Polad Zavodunun (Rusiya)

Finalistlər:

  • Hayat Holdinq Korporativ Film: Dünya Bizim üçün Deyir – Hayat Holdinq (Türkiyə)
  • Orqaçimin 120 illiyi — Rəngləri qeyd edirik! – Orqachim ASC/Hub Ahead (Bolqarıstan)

Ən yaxşı sərgi

Qalib:

  • “Neonatoloq. İlk həkim” sərgisi – Fields4e PR (Rusiya)

Finalçı:

  • “Ağıllı Şəhər” Sərgi Pavilyonu – Moskva İnformasiya Texnologiyaları Departamenti/Bazar Qrupu (Rusiya)

Ən yaxşı Araşdırma və Planlaşdırma

Qalib:

  • İnsult problemlərinin kompleks sosioloji təhlili - Rusiya İctimai Rəyin Öyrənilməsi Mərkəzi (VTsIOM) (Rusiya)

Finalçı:

  • Pandemik Nəbz – Tinkoff CoronaIndex analitik layihəsi – Tinkoff (Rusiya)

Ən yaxşı Ölçmə və Qiymətləndirmə

Qalib:

  • Rospotrebnadzor pandemiyanın yeni kommunikasiya reallığında – Rusiya İstehlakçı Hüquqlarının Müdafiəsi və İnsan Rifahına Nəzarət Federal Xidməti (Rospotrebnadzor)/PR News (Rusiya)

Finalçı:

  • Samsung Electronics Rus Company üçün PR xəbərləri - Samsung Electronics Rus Company/ PR News (Rusiya)

XÜSUSİ NOMINASİYALAR

Ən Yaxşı İnnovativ Kampaniya

Qaliblər:

  • Qoruyucu Oleq – Tinkoff (Rusiya)
  • Pampers ilə ana olmaq – P&G (Rusiya)

Finalçı:

  • L-Charge – L-Charge/Fields4e PR (Rusiya)

İlin buraxılışı

Qalib:

  • Segezha Group IPO – Segezha Group (Rusiya)

Finalistlər:

  • Bir Bang ilə Kütləvi FMCG Brendini işə salırıq! – Dzintars/Qolin Riqa (Latviya)
  • Skolkovo Biznes Məktəbinin Rəqəmsal Kampusu – Moskva İdarəetmə Məktəbi SKOLKOVO (Rusiya)
  • RusHydro Turizm Brend – RusHydro/Market Group (Rusiya)
  • Qoruyucu Oleq – Tinkoff (Rusiya)
  • Armani / Casa Moscow Residences: Bir Əfsanənin Doğulması – Vos'hod/PR Inc. (Rusiya)

Ən yaxşı Beynəlxalq Kampaniya

Qalib:

  • News Photo Awards. COVID-in öhdəsindən gəlmək – Rusiya İnformasiya Agentliyi TASS (Rusiya)

Finalistlər:

  • SputnikPro – "Rossiya Seqodnya" Media qrupu (Rusiya)
  • Qlobal İstedadlar Rəqəmsal. Davamlı Nəşr – Artifact (Rusiya)

Beynəlxalq standartlara cavab verən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • Peyvənd kampaniyasının kommunikasiya dəstəyi – Nornikel (Rusiya)

Finalçı:

  • 2020-ni keçin, gələcəyə addımlayın – Estoniyada işləyin, Enterprise Estonia/META Advisory (Estoniya)

Qeyri-kommersiya təşkilatını təşviq edən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • #DRINKDONTDRIVE. Məsuliyyətli pivə istehlakı həftəsi – Beer Association/PR Inc. (Rusiya)

Finalistlər:

  • “Forma geyin/forma al!” – Latviya Milli Silahlı Qüvvələri/Qolin Riqa (Latviya)
  • Memory Garden – “Qələbə Könüllüləri”/”United Partners” Kommunikasiya Bürosu (Rusiya)

Media tərəfindən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • RİA Xəbər Telegram Kanalı. Biz özümüz gördüklərimizi danışırıq – “Rossiya Seqodnya” Media qrupu (Rusiya)

Finalçı:

  • Nəqliyyat Departamentinin Telegram kanalı – Moskva şəhərinin Nəqliyyat və Yol İnfrastrukturunun İnkişafı Departamenti (Rusiya)

RABİTƏ SƏNAYƏSİNİN KATEQORİYALARINA TÖHFƏ

PR sənayesini təşviq edən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • Old Dogs, New Tricks – qabaqcıl rəqəmsal PR təşəbbüsü – Jófogás/ Lounge Group (Macarıstan)

Finalçı:

  • Mixaylov və Tərəfdaşlar ESG-dəyjesti – “Mixaylov və Tərəfdaşlar” (Rusiya)

Peşəkar Assosiasiya tərəfindən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • Gənclərin məşğulluğu üçün “InWork” (“VRabote”) kampaniyası – Moskva Tələbə və Tələbə İcmalarının Assosiasiyası (Rusiya)

Finalistlər:

  • Biznes Etikası: The Ascent – ​​Rusiya Biznes Etikası Şəbəkəsi (Rusiya)
  • SƏS VER! – Erməni PR Assosiasiyası (Ermənistan)

Rabitə imicini təşviq edən ən yaxşı kampaniya

Qalib:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rusiya)

Finalçı:

  • KİÇİK Agentliklər Mərkəzi – İPUCU/KİÇİK Agentliklər Qovşağı (Rusiya)

GƏNCLƏR KAMPANİYASI

İlin tələbəsi

Qalib:

  • Tsvetana Filenko, Rusiya Dövlət Universiteti im. A.N.Kosıgina (Technologies.Design.Art) Rusiyada Evsiz Heyvanlara Yardım Vəqfləri Təşəbbüsü)

Finalistlər:

  • Daria Zharikova, 5 saylı Moskva Regional Tibb Kollecinin tibbi könüllüsü (Rusiya)
  • Yekaterina Zaqumennova, Moskva Dövlət Sosial Universiteti, “Kristal prizma” Ümumrusiya Qısa Sənədli Filmlər Təhsil Festivalı (Rusiya)
  • Anastasiya Mudrevskaya, Sankt-Peterburq Universiteti (Rusiya)
  • Anastasiya Konovalova, Lomonosov adına Moskva Dövlət Universiteti (Rusiya)

İlin komandası

Qalib:

  • “#WeareTogether” könüllülər korpusu (#MyVmeste)- “GOR.COM 35” Gənclər Mərkəzinin komandası (Rusiya)

Finalistlər:

  • “Media sinif” Rusiya tələbə sosial kampaniyalar festivalı – Moskva Dövlət İncəsənət və Mədəniyyət Universiteti (Rusiya)
  • Moskva Səhiyyə Departamentinin Gənclər Şurası (Rusiya)
  • Kosmonavtika Muzeyi üçün CosmosMedia – Kosmonavtika Muzeyi/Gənclər üçün SƏTƏM Universiteti (Rusiya) Rabitə Məktəbi

İlin şagirdi

Qalib:

  • Danila Xvatov, "Gimnaziya №1", Borisoglebsk (Rusiya)

Finalçı:

  • Anastasiya İskanyarova, MSTU im. Maqnitoqorsk Şəhər Çoxsahəli Liseyi. GI Nosova (Rusiya)

Ən yaxşı Gənclər Kampaniyası

Qalib:

  • #Digital Pensioners – Dövlət İdarəetmə Universiteti (Rusiya)

Finalistlər:

  • Məzunlar Liqası – Sosial Xidmətlər Mərkəzi Mərhəmət Evi (Rusiya)
  • Sarapul - Sarapul Tarixi Memarlıq və İncəsənət Muzeyi-Qoruğunda (Rusiya) "Udmurtiyanın inanılmaz xəritəsi"
  • Düzgün aparın – SƏTƏM Universiteti (Rusiya)
  • Saxta-Saxta deyil: Tənqidi düşünün! – Ermənistan Gənclər Klubları Federasiyası (Ermənistan)

Davamlı İnkişaf Məqsədlərini Təşviq Edən Ən Yaxşı Gənclər Kampaniyası

Qalib:

  • “Plastik Sıfır” bələdiyyə kampaniyası – “GOR.COM 35” Gənclər Mərkəzinin komandası (Rusiya)

Finalistlər:

  • m.Gen — genetik test xidmətlərinin fərdiləşdirilməsi üçün rəqəmsal xidmət – Dövlət İdarəetmə Universiteti (Rusiya)
  • “Texnologiyada Qadınlar. Keyfiyyətin təminatı» – “PROSTO” gənclər icması (Rusiya)
  • LIME Beynəlxalq Sosial Reklam Festivalı (Rusiya)

Bu məqaləni paylaşın:

EU Reporter müxtəlif xarici mənbələrdən geniş baxışları ifadə edən məqalələr dərc edir. Bu məqalələrdə yer alan mövqelər mütləq Aİ Reportyorunun mövqeləri deyil.
reklam
reklam

Eğilimleri